Agora S.A. - Polska spółka medialna
ZAMKNIęCIE
Tool-1

Z ostatniej chwili


Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

AGORA, STRONA GłóWNA, NAJNOWSZA AKTUALNOść (TOOLBAR)

Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

więcej
Tool-3
0

Schowek

(
0
)
Notowania

Notowania

Spółka

AGO

Kurs akcji [PLN]

8,46 zł

Zmiana[PLN]

0%

Do pobrania

Tool-7

Dane spółki

AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

AGO 0%
mWIG40 0%
WIG-MEDIA 0%

Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44

Tool-4

MIASTA IDEI NA ŚLĄSKU

Projekt Miasta Idei to próba zwrócenia uwagi na procesy, jakie zachodzą w miastach, na ich problemy, ale przede wszystkim - wyszukiwanie takich kierunków rozwoju miast, aby stały się one atrakcyjne dla mieszkańców.

Podczas cyklicznych spotkań w miastach wykorzystywane były kreatywność i entuzjazm uczestników, zwłaszcza mieszkańców, aktywistów miejskich i organizacji pozarządowych, które przy wsparciu ekspertów i decydentów wypracowują konkretne rozwiązania później realizowane.

Spotkania w ramach projektu Miasta Idei podzielone były na 2 grupy: warsztaty, podczas których uczestnicy (mieszkańcy, aktywiści miejscy oraz radni) przy wsparciu wyspecjalizowanych trenerów analizowali sytuację i pracowali nad rozwiązaniami, oraz otwarte dla publiczności panele dyskusyjne, podczas których eksperci rozmawiali o tym, w jakim kierunku powinno zmierzać miasto na podstawie wypracowanych wniosków z wcześniejszych warsztatów.

W 2017 r. spotkania pod hasłem Miasta Idei zorganizowane zostały w woj. śląskim w: Gliwicach, Jaworznie, Mikołowie, Zabrzu, Sosnowcu, Parku Rozrywki Legendia (Chorzów), Raciborzu, Świętochłowicach, Kłobucku i Parku Śląskim.

W 2017 r. powstał kwartalnik „Miasta Idei”, którego celem jest skuteczne śledzenie procesów, które zachodzą w miastach regionu śląskiego, ciekawie o nich opowiadać i inspirować przykładami, Pierwszy numer pisma, który ukazał się 31 marca 2017 r., opowiadał o budowaniu metropolii. To największe wyzwanie, jakie czeka miasta konurbacji katowickiej. W drugim numerze kwartalnika można było znaleźć odpowiedź, jak spędzić czas wolny w miastach na Śląsku. Wrześniowy numer dotyczył komunikacji i wiążącej się z nią coraz mocniej elektromobilności oraz tego, jakie zmiany w transporcie publicznym oraz indywidualnym czekają Górnośląski Okręg Metropolitarny. Grudniowy numer był poświęcony tematyce zarządzania miastem i rewitalizacji.

W ciągu prawie dwóch lat na Śląsku odbyło 25 spotkań. W warsztatach uczestniczyło prawie 580 społeczników i aktywistów miejskich. Do udziału w debatach zaproszono 150 ekspertów. Panelom dyskusyjnym przysłuchiwało się prawie 4 tys. osób.

WIĘCEJ