Agora S.A. - Polska spółka medialna
ZAMKNIęCIE
Tool-1

Z ostatniej chwili


Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

AGORA, STRONA GłóWNA, NAJNOWSZA AKTUALNOść (TOOLBAR)

Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

więcej
Tool-3
0

Schowek

(
0
)
Notowania

Notowania

Spółka

AGO

Kurs akcji [PLN]

9,30 zł

Zmiana[PLN]

0%

Do pobrania

Tool-7

Dane spółki

AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

AGO 0%
mWIG40 0%
WIG-MEDIA 0%

Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44

Tool-4

„PRYVIT” – PIERWSZA GAZETA DLA UKRAIŃCÓW WE WROCŁAWIU

„Gazeta Wyborcza” stara się przełamywać stereotypy na temat Ukraińców. W Polsce często postrzegani są jako tania siła robocza. Jednak wbrew temu, co się wydaje, przybysze z Ukrainy pracują nie tylko na budowach czy w sklepach, ale są również cenionymi specjalistami, np. z branży IT.

Według dostępnych szacunków już co dziesiąty mieszkaniec Wrocławia pochodzi z Ukrainy. Stąd pomysł, by wydać gazetę dla tych osób w ich ojczystym języku - „pryvit” po ukraińsku oznacza „cześć”. Artykuły do wydania przygotowali dziennikarze „Gazety Wyborczej” i sami Ukraińcy.  18 października 2017 r. ukazał się pierwszy, pilotażowy numer gazety „Pryvit Wrocław”.

Wśród ukraińskich autorów „Pryvit” są osoby, które mieszkają we Wrocławiu już kilka lat, ale też osoby, które przyjechały zaledwie parę miesięcy temu. Dzielą się one z czytelnikami swoimi doświadczeniami – podpowiadają m.in. jak zalegalizować pobyt, znaleźć mieszkanie, pracę czy zapisać dziecko do szkoły. Piszą też o swoich pierwszych wrażeniach w mieście i problemach na jakie można się natknąć zaraz po przyjeździe.

Wydawcy zależy, aby dzięki gazecie „Pryvit Wrocław” Ukraińcy lepiej poznali Wrocław, dowiedzieli się, jak korzystać z miasta i imprez w nim organizowanych, a przez to szybciej integrowali się z Polakami. W ten sposób Agora wspiera budowanie różnorodnego społeczeństwa.

Gazeta „Pryvit Wrocław” jest dostępna za darmo w miejscach, które często odwiedzają Ukraińcy, np. w siedzibie Fundacji Ukraina, cerkwi prawosławnej, urzędach, uczelniach, ale też w restauracjach, które prowadzą Ukraińcy. Lista miejsc, w których można dostać „Pryvit”, znajduje się na http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/0,0.html

Pilotażowe wydanie ukazało się w 2017 r. w nakładzie 10 tys. egz. Gazeta liczyła 16 stron. Wydawnictwo będzie kontynuowana.

 

WIĘCEJ