2 października 2017 / 15:53
Słowa obiecujące, słowa niepokojące, słowa, którym na nas nie zależy, słowa stwarzające, słowa, które znaczą coraz więcej, słowa milowe, słowa podrzutki, słowa swojskie i jeszcze nie słowa - Jerzy Bralczyk tropi zmieniające się znaczenia wyrazów i zaskakujące powroty słów - wydawałoby się - skazanych na zapomnienie. Obok słów wielkich, które każą stawać na baczność, są też słowa-perełki, które swoim brzmieniem, historią, znaczeniem, emocjonalnym tłem budzą zdumienie i radość z ich ponownego odkrycia. „Bralczykowe" zapiski o słowach to błyskotliwa opowieść o metamorfozach polszczyzny, ale również o przemianach naszej obyczajowości, kultury i polityki.
- „Mądrej głowie dość dwie słowie" - mówi znane polskie powiedzenie. Jakie to dwa słowa wystarczą za wszystkie inne? „Profesor Bralczyk". Za „profesorem Bralczykiem" kryją się wszystkie polskie słowa. Czy można wyobrazić sobie dwa słowa o większym w języku zastosowaniu? - powiedział o książce Michał Ogórek.
Od 27 września br. książkę „1000 słów" można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.
Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA
Powrót