Godziny pracy 9:00 - 17:00
Przejdź do kontaktu
Spółka
Kurs akcji [PLN]
Zmiana[PLN]
AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
AGO 0%
mWIG40 0%
WIG-MEDIA 0%
Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44
10 sierpnia 2020 / 17:50
Woda pitna, jedzenie i bezpieczne schronienie to najpilniejsze potrzeby poszkodowanych we wtorkowym wybuchu w Bejrucie. Dzięki darowiznom od użytkowników Gazeta.pl Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej niesie pomoc kolejnym potrzebującym. Portal zebrał już na ten cel ponad 100 tys. zł.
- Zorganizowaliśmy tę zbiórkę pod wrażeniem ogromu zniszczeń i z chęci niesienie pomocy ludziom, którzy w ułamku sekundy stracili nie tylko najbliższych, ale też dach nad głową i możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb. Jako medium jakościowe i bliskie chcemy nie tylko rzetelnie informować, ale też realnie angażować - siebie i naszych czytelników - w działania po prostu dobre - mówi Agnieszka Siuzdak, dyrektorka pionu Gazeta.pl.
Zespół Gazeta.pl uruchomił zbiórkę w środę, 5 sierpnia br. po popołudniu pod hasłem “Pomóżmy wspólnie Bejrutowi!”. W zaledwie kilka dni udało się zebrać pełną kwotę - 100 tys. zł, która zostanie przekazana Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej. Przedstawiciele tej organizacji są już na miejscu, aby nieść pomoc wszystkim potrzebującym. W pierwszej kolejności starają się zaspokoić najpilniejsze i najbardziej podstawowe potrzeby poszkodowanych w wybuchu mieszkańców Bejrutu - to m.in. dostęp do wody pitnej i jedzenia czy zapewnienie bezpiecznego schronienia tym, którzy stracili w wyniku wybuchu domy. Organizacja wysłała na miejsce także medyków. O szczegółach pomocy można przeczytać na portalu Gazeta.pl.
Osoby, które chciałby jeszcze przekazać darowiznę, mogą to zrobić bezpośrednio na konto Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, szczegóły dostępne są na stronie pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm
Zbiórka “Pomóżmy wspólnie Bejrutowi!” to kolejne działanie w ramach realizacji redakcyjnej „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jednym z jej elementów jest realne angażowanie się w sprawy ważne społecznie. Zespół portalu jako jeden z pierwszych apelował: "Załóż Maskę", od początku wspierał akcję #zostanwdomu, a wraz z Czytelnikami Gazeta.pl ufundował respirator dla szpitala w Suchej Beskidzkiej.
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej to organizacja pożytku publicznego, która powstała w 2006 roku. Specjalizuje się w pomocy międzynarodowej: humanitarnej (pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, kryzysów lub konfliktów), rozwojowej (wspieranie rozwoju społecznego i ekonomicznego) oraz ratunkowej (udzielanie pomocy medycznej, ratowniczej w sytuacji katastrof naturalnych i antropogenicznych). Dotychczas realizowała projekty w Libanie, na Ukrainie, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii oraz Bośni i Hercegowinie. Więcej informacji: www.pcpm.org.pl.
Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo - dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. W czerwcu 2020 r. serwisy grupy Gazeta.pl odwiedziło 15,8 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 554 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Wiadomosci.gazeta.pl, Plotek.pl, Next.gazeta.pl, Sport.pl, eDziecko.pl.
Powrót