Komunikat prasowy
"Gazeta Wyborcza" przygotowała specjalne informacje i dodatki dla doświadczonych i przyszłych kierowców.
Już w poniedziałek, 22 sierpnia w "Gazecie" będzie można przeczytać informator zawierający niezbędne wiadomości o mandatach wraz z listą najpopularniejszych przewinień kierowców. Informator podpowie też, jak można zmniejszyć liczbę posiadanych punktów karnych i czy można odmówić przyjęcia mandatu.
We wtorek, 23 sierpnia do "Gazety Wyborczej" będzie dołączona fotoradarowa mapa Polski. Zaznaczono na niej aktualne fotoradary, miejsca ręcznego pomiaru prędkości i czarne punkty. Mapa wskazuje też położenie atrap, które będą w przyszłości likwidowane, oraz miejsca, w których powstaną kolejne fotoradary.
Dzień później - w środę, 24 sierpnia z "Gazetą" dostępna będzie płyta dla przyszłych kierowców pt. "Twoje prawo jazdy". Na krążku znalazły się aktualne testy egzaminacyjne na wszystkie kategorie prawa jazdy, filmy instruktażowe i efektowne animacje różnych sytuacji drogowych, a także wskazówki dotyczące obsługi technicznej aut egzaminacyjnych różnych marek.
Cena "Gazety" z płytą CD-ROM - 6,99 zł.
Na koniec cyklu "Gazety" dla kierowców w czwartek, 25 sierpnia ukaże się książka "Kodeks drogowy". Wydanie zawiera aktualną ustawę Prawo o ruchu drogowym, tabelę mandatów i punktów karnych oraz porady na temat udzielania pierwszej pomocy. Kierowcy mogą sprawdzić w nim m.in., ile będą musieli zapłacić za przekroczenie dozwolonej prędkości i czy mogą być ścigani za wykroczenia drogowe popełnione poza granicami Polski.
Cena "Gazety" z książką - 7,99 zł.
Wydania "Gazety Wyborczej" z informacjami i dodatkami dla kierowców będą promowane w stacjach telewizyjnych (TVP1, TVN, Polsat oraz stacje tematyczne), w dzienniku "Metro" oraz poprzez autopromocję. Kreację kampanii przygotowała agencja Bardzo, za zakup mediów odpowiadał Starlink.