Godziny pracy 9:00 - 17:00
Przejdź do kontaktu
Spółka
Kurs akcji [PLN]
Zmiana[PLN]
AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
AGO 3,55%
mWIG40 0%
WIG-MEDIA 0%
Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44
18 stycznia 2023 / 16:16
„Kiribati. Raport z tonącego świata” to podcastowy cykl dokumentalny, który zadebiutuje na platformie TOK FM w czwartek, 19 stycznia 2023 r. o godz. 12:00. Jego autorka, Małgorzata Gołota odwiedziła wyjątkowe miejsce na pograniczu półkul Ziemi, by przekonać się jak żyją Kiribatyjczycy - mieszkańcy państwa, które do 2050 zniknie z powierzchni Ziemi zatopione przez wody oceanu podnoszące się w wyniku katastrofy klimatycznej. Pierwszy odcinek nowego cyklu będzie dostępny dla wszystkich internautów, a kolejnych posłuchają subskrybenci TOK FM Premium.
Kiribati, składające się z 33 wysp, leży na Oceanie Spokojnym. Za niespełna 30 lat ta egzotyczna, piękna i pełna słońca kraina zniknie. Zatopią ją wody oceanu. To efekt katastrofy klimatycznej - poziom wody podnosi się bowiem w wyniku topnienia lodowców. Mieszkańcy Kiribati, ponad 120 tysięcy ludzi, już wiedzą, że ich państwo czeka nieuchronna zagłada - choć niektórzy nadal w to nie wierzą. Jak żyją? Co czują? Co myślą na temat swojej przyszłości? Jak wygląda kraj, którego wkrótce nie będzie? O tym wszystkim będzie można usłyszeć w nowym dokumentalnym cyklu podcastowym TOK FM „Kiribati. Raport z tonącego świata”.
- Kiribati składa się z 33 wysp na Oceanie Spokojnym. Największa z nich, Tarawa, teraz znajduje się średnio niespełna 2 metry nad poziomem oceanu. Z roku na rok ta liczba się zmniejsza, bo ocean pochłania Tarawę i całe Kiribati. Jak żyją mieszkańcy tego kraju? Co czują? Co myślą na temat swojej przyszłości? Jak wygląda kraj w obliczu nieuchronnej zagłady? O tym opowiadam w podcaście - wyjaśnia Małgorzata Gołota.
Cykl „Kiribati. Raport z tonącego świata” będzie mieć swoją premierę na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM w czwartek, 19 stycznia br. o godz. 12:00. Pierwszy odcinek będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych, a 7 następnych - wyłącznie dla subskrybentów TOK FM Premium. Więcej informacji na temat oferty TOK FM Premium - https://audycje.tokfm.pl/premium
Małgorzata Gołota to dziennikarka i redaktorka, a także lektorka. Publikowała m.in. w serwisach Weekend Gazeta.pl oraz "Polska the Times"; współpracowała z Radiem PLUS, Radiem ZET Gold i Rock Radiem. W 2018 r. była rzeczniczką prasową kampanii „Kocham. Szanuję” dedykowanej tysiącom polskich kobiet doświadczających przemocy domowej. Jest współautorką książki "Krótka ulica, długa historia. Próżna, Plac Grzybowski i okolice", a także książki reporterskiej "Spinalonga. Wyspa trędowatych", która znalazła się w finale 13. edycji Nagrody im. Kapuścińskiego. Wcześniej - w 2020 r. prowadziła na platformie TOK FM podcast "Koniec świata", poświęcony zagadnieniom związanym z katastrofą klimatyczną, a zwłaszcza jej skutkom.
Nowy cykl podcastowy Małgorzaty Gołoty dołączy do podcastowej ramówki na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. W każdy poniedziałek na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM można słuchać "Cotygodniowego podsumowania roku" Rafała Hirscha oraz "English Biz" Olgi Pietrykiewicz. We wtorki ukazują się nowe części serii "Co z ciebie wyrośnie?" Karoliny Oponowicz, a także - raz na dwa tygodnie - "Techstorie" Sylwii Czubkowskiej i Joanny Sosnowskiej. Z kolei na środy zaplanowane są emisje nowych odcinków podcastów: "Dobra praca" Zuzanny Piechowicz oraz "Szkoda czasu na złe seriale" Zuzanny Piechowicz i Anny Piekutowskiej. Co czwartek na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM goszczą Grzegorz Sroczyński i Galopujący Major z nową odsłoną "Sabatu symetrystów" oraz Dorota Wardecka-Herrmann i jej "Rozmowy sfeminizowane". W piątki zespół TOK FM zachęca do słuchania nowych części podcastu "Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti" Adama Balcera i Pawła Sulika, a w co drugą niedzielę można też włączyć "Usługi kosmiczne dla ludności" Piotra Jaśkowiaka.
Oprócz stałych podcastów oferta TOK FM uwzględnia również cykle - seriale radiowe oraz produkcje oryginalne realizowane przez zespół rozgłośni i tokfm.pl, a także serie prowadzone przez autorów spoza redakcji. Wśród nich są m.in. nagrodzony Grand Press 2021 cykl "Rzeczpospolita Kościelna" Magdaleny Rigamonti (dwa sezony), "Mafia futbolowa" Artura Brzozowskiego i Michała Karbowiaka, a także 3 utytułowane seriale autorstwa Michała Janczury - "Folwark", "Piecza" oraz "Eksperyment".
Powrót