Godziny pracy 9:00 - 17:00
Przejdź do kontaktu
Spółka
Kurs akcji [PLN]
Zmiana[PLN]
AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
AGO 0%
mWIG40 0%
WIG-MEDIA 0%
Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44
15 maja 2017 / 15:06
Do konkursu zostało zgłoszonych około 150 inwestycji komunalnych z całej Polski prowadzonych w ostatnich 10 latach dzięki współpracy podmiotów publicznych i prywatnych. Rada Konsultacyjna pod przewodnictwem Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, wyróżniła 10 inwestycji, które osiągnęły sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom. Wśród nich znalazły się projekty różnych dziedzin, takie jak m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Poznaniu.
– Bardzo się cieszę, że kapituła konkursu doceniła naszą inwestycję i wyróżniła projekt budowy i eksploatacji wiat przystankowych w Warszawie. To największe tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, projekt dorównujący rozmachem największym europejskim metropoliom. Jest to też jeden z większych projektów partnerstwa publiczno-prywatnego, dzięki któremu miasto nie wydaje żadnych pieniędzy na realizację budowy wiat dla mieszkańców. Dodatkowo AMS odprowadza do kasy miasta pieniądze z tytułu opłaty partycypacyjnej oraz udziału w przychodach – powiedział Marek Kuzaka, prezes zarządu AMS.
Konkurs Top Inwestycje Komunalne to doroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Celem konkursu jest niezmiennie wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Nagrodzone zostały najlepsze przedsięwzięcia, które powstały wyłącznie dzięki współpracy podmiotów publicznych i prywatnych.
Wszyscy laureaci konkursu Top Inwestycji Komunalnej 2017 to:
- Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie;
- budowa kompleksu mineralnych basenów w Solcu-Zdroju;
- budowa i eksploatacja wiat przystankowych w Warszawie;
- parking dwukondygnacyjny na terenie kompleksu Hali Stulecia we Wrocławiu;
- Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu;
- przebudowa Akademików Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie;
- przebudowa dworca PKP w Katowicach;
- Zamek w Szydłowcu;
- budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Poznaniu;
- projekt modernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Płocku.
AMS jest liderem w segmencie mebli miejskich – na podstawie kontraktów z największymi gminami w Polsce wyposażył w nie ponad 30 największych polskich miast. Zrealizował pionierskie na polskim rynku inwestycje w zrewitalizowanych obszarach Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Spółka jest wyłącznym operatorem wiat przystankowych w Warszawie – realizuje budowę 1580 nowoczesnych i interaktywnych przystanków. AMS wykonuje także koncesję krakowską – w ciągu 10 lat zostanie wybudowanych 600 wiat przystankowych z około 1600 stronami reklamowymi.
Powrót